Yazı Kafası Site Logosu
Kalp Ağlarken Gözler Gülebilir mi? Roman Bölüm-1
Kalp Ağlarken Gözler Gülebilir mi? Roman Bölüm-1 363456

Yine aynı yüz ifadesi ile her zamanki yerinde bekliyordu. Aylardır kendisini izlediğimden habersiz aynı noktaya bakmaya devam ediyordu. O bakışlar, nedenini bilmediğim bir şekilde bütün dikkatimi üzerine çekiyor. Kısacık kesilmiş saçlar, hafif etine dolgun vücut yapısı uzaktan bakıldığında erkeği andırıyor. Gözleri deniz mavisi irice bir göz. Bakarken aslında çok şey anlatıyor susarak. "Bu genç yaşta neler yaşamış olabilirsin ? " diye içimden düşünürken "Efendim bana mı dediniz ? " sesiyle birden şaşkın bir şekilde küçük kızın dudaklarının içine bakıp kalıyorum.

Aylardır çevresinde o kadar insana rağmen hiçbir tepki vermeyen hergün aynı durakta aynı yüz ifadesi ile bekleyen o kız bir anda gülümseyen ve ışık saçan bakışı ile  bana sesleniyordu. " Şey hayır yani evet ama ben içimden düşünmüştüm nasıl oldu anlamadım" Acaba sesli mi düşünmüştüm yoksa genç kız onu izlediğimin en başından beri farkındaydı bugün o da merakına yenik mi düşmüştü. " Yani bende emin olamadım ama küçük bir ses tonu ile birşeyler duydum sese doğru baktığımda sizin bana baktığınızı gördüğüm için sordum." Ne söyleyeceğimi bilemedim. Kısa bir boşluktan sonra " Şey garip bir durum şöyle ki uzun süredir dikkatimi çekti hergün aynı durakta bekliyorsun diğer kişilerin aksine otobüs gelene kadar hiç hareket etmeden sanki bir bal mumu heykeli gibi hareketsiz sadece bir noktaya bakıp duruyorsun. Birgün gözlerinin içine baktığımda sanki bir film izler gib bir sürü görüntü geçti hayalimden ve o gün bugündür otobüse binene kadar senin senaryolarını izliyorum hayalimde. Az önce de kendi kendime bu genç yaşta neler yaşamış olabilirsin diye sorarken sanırım sesli düşündüm." 

- " Demek aylardır beni izliyorsun. Neler gördün gözlerime bakarken ? "

- " Çok şey hergün yeni bir şey hatta bazen aynı gün 2-3 senaryo... Ama hep bir acı var içinde özlem ve büyük bir sessiz çığlık. Bazen o kadar dalıyorum ki boğulacak gibi hissettiğim oluyor . Yanılıyor olamam birşeyler var sende"

- " Kalbim ağlıyor, her geçen gün göz yaşlarında boğuluyorum. İçimde hep bir göz yaşı var bilmediğim bir burukluk hüzün. Aslında yaşadığım birşey yok gerçekte ama hergün bir ses KALP AĞLARKEN GÖZLER GÜLEBİLİR Mİ ? sorusunu bana soruyor düşünürken dalıp gidiyorum."

21258 342247

Benzer Yazılar